Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Jaké máme ve školním stravování výhledy do příštích let?

Asi si všichni umíme spočítat, že dnešní podivná doba se dříve či později ekonomicky projeví i ve školním stravování. Možná to nebude tak zlé, možná to jídelnám naopak pomůže a postrčí je to k další aktivitě, jako je například doplňková činnost.

Jak to vidíme my? Není třeba se bát. Není ale ani žádoucí jen čekat. Je fajn i v této oblasti přemýšlet preventivně a připravit si podmínky a možnosti do budoucna.

Pokud přemýšlíte o modernizaci vaší jídelny, novém programu, školení či nových čipech, teď je ta správná doba.

Je velmi pravděpodobné, že se to v budoucnu bude hodit.

Jsme tu pro vás už 30 let a budeme stát po vašem boku, ať přijde cokoli.

Eva Feketová a VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Buďte VEDOUCÍ se vším všudy

Na kurzech Manažerského minima si osvojíte postupy na správné řízení týmu a organizace práce.

Zlepšíte se v komunikaci. Získáte návody na práci s problémovými pracovníky a naučíte se říkat NE. Součástí jsou i základy ekonomiky ŠJ, kterou by měl každý manažer znát.

Kurzy Manažerského minima prošly stovky spokojených vedoucích jídelen, které si zde vyměnily své zkušenosti a zažily nezapomenutelný bezva týden v bezva partě. Zajistěte si své místo včas a přihlaste se.

 RIGHT - Objednat Manažerské minimum
 RIGHT - Objednat Manažerské minimum pro pokročilé

delim445x26
arrow27x27 Nová doba, noví pomocníci a nové pojmy

Asi jste si všimli, že se u nás s cizími slovy, jako jsou například workshop či webinář roztrhl pytel. Tato cizí slova ale neskrývají vskutku nic cizího. Jen jedním slovem popisují něco, co je zkrátka superjednoduché a co vás, naše zákazníky, čím dál více baví.

Toto je malé okénko do nových pojmů. Pojďme se podívat, co se pod nimi skrývá:

Webinář je živé vysílání, ve kterém lektor či více lektorů předvádějí postupy a důležité funkce v programech VIS nebo vysvětlují určitou problematiku či radí, jak mít věci lépe pod kontrolou. Během vysílání se můžete k tématu ptát prostřednictvím chatu a lektoři odpovídají.

Cílem webinářů je naučit vás pracovat s programy VIS, krůček po krůčku, abyste si uměli poradit v běžných i těch méně častých situacích. Všechny webináře jsou pak bezpečně uloženy do archivu, kde se na ně můžete podívat znovu a znovu anebo ve chvíli, kdy potřebujete poradit.
Webináře vysíláme několikrát do měsíce a přístup k nim si musíte objednat. Tak na nic nečekejte.

RIGHT - Objednat

Workshopy jsou v podstatě kurzy zaměřené na konkrétní téma, které se učíte prakticky používat.

V malé skupině lidí společně s lektorem objevujete zákoutí dané látky a učíte se s nimi vypořádat. Workshopy v dnešní době pořádáme pouze on-line a vy se již nyní můžete přihlásit na kurzy, na kterých se naučíte zvládat a rozumět finanční bilanci nebo normovat.

Přihlaste se na workshop, na kterém zjistíte, jak finanční bilance opravdu funguje.
Naučíte se, jak s finanční bilancí pracovat, a to na konkrétních příkladech z praxe. Osvojíte si zákony a pravidla, které je nutné dodržovat a dostanete od nás komplexní návod, jak mít finanční bilanci pod kontrolou. Workshopem vás provede náš velmi oblíbený lektor, ekonomický metodik a servisní technik Zdeněk Král, a to rovnou ve dvou termínech 31.5.2021 a 22.11.2021.

RIGHT - Objednat

Pokud Vás více než ekonomická témata, zajímá práce s programem Sklad, připravil si pro vás náš zkušený a oblíbený lektor Jindra Bartoš workshop, ve kterém vás naučí normovat.

Vypsali jsme deset míst na 1.6.2021 a dalších deset míst na 6.10. 2021, kde si společně s lektorem vysvětlíte vše, co musíte znát a jaké jsou postupy. Osvojíte si významy základních pojmů a ukážete si, co vše je třeba zkontrolovat před "spuštěním normování". Jindra se vámi také podělí o své tipy a triky, abyste normovali efektivně a bez chyb.

RIGHT - Objednatarrow27x27 Máme dárky pro všechny mateřinky

Víte, jaké produkty doporučuje VISka mateřským školám, aby správně a stabilně fungovaly?

A co vy, jak jste na tom? Jsou všechny procesy u vás ve školce správně nastavené nebo cítíte, že to někde zkrátka dře?

Často volající rodiče s odhláškami, horší komunikace mezi personálem jídelny a školky, složité získávání dat či evidenčních listů ze školní matriky, nepropojené systémy a tím pádem duplikování práce ...?

Problémy můžete řešit nebo je přehlížet. My vám samozřejmě doporučujeme tu první cestu. A co víc, my si vážíme vás všech, kdo chcete problémy řešit, a to natolik, že vám pomůžeme a ještě přidáme hodnotné dárky.

Stačí, když nám o sobě dáte vědět. Váš provoz profesionálně a důsledně zkontrolujeme. Když budete mít vše v pořádku anebo když vše společně napravíme, zásobíme vás zástěrami pro kuchařky, deštníky pro paní učitelky, terčíky či vestičkami pro děti. Chci vidět dárky.


 arrow27x27 Uložíme vaše data do SEJFU

Dnes a denně se přesvědčujeme, že záloh není nikdy dost a že ani maximální obezřetnost někdy nestačí. Naši technici opravdu na denní bázi rekonstruují ztracená či poškozená data některého zákazníka. A víte, co mají všechny ty nehody společného? Všichni byli přesvědčeni, že zálohují a že se jim nic podobného nemůže stát.

Ve finále je jedno, jestli vám shoří počítač, ztratíte flešku nebo váš server napadne šifrovací vir. Výsledkem je totální průšvih.

Když máte štěstí, najde se někde u nás alespoň nějaká starší záloha a my data dokážeme zrekonstruovat aspoň do nějakého stavu. Stojí to ale spoustu času i peněz a o stresu a nervech nemluvě.

Právě proto jsme přišli s další pojistkou. Přinášíme vám DALŠÍ možnost zálohování dat na profesionální datové úložiště. Tam budou vaše data v bezpečí a ještě pojištěná.

Samozřejmě si přejeme, abyste tuto zálohu nikdy nepotřebovali, ale ze zkušenosti víme, že když ji máte, je k nezaplacení.
Neriskujte a uložte si data k nám do Sejfu a buďte v klidu.

RIGHT - chci vedet vicarrow27x27 KALKULACE - v době (po) covidu je všechno jinak!

Žáci a studenti se nám pomalu a jistě vracejí do škol a po roce s covidem, ve speciálním režimu, je určitě potřeba podívat se na kalkulace cen jídel.

Na ekonomické parametry, které pro výpočty cen běžně používáme, se ale v době covidu musíme podívat trochu jinak. Z vašich reakcí a dotazů víme, že je to pro vás velmi aktuální téma. Někdy potřebujete poradit s výpočtem, jindy s tím, jak svůj postup obhájit u zřizovatele.

Tak či onak, jsme zde pro vás, připraveni vám s kalkulacemi pomoci a to ať už potřebujete drobnou konzultaci nebo průvodce kalkulacemi od A do Z.

RIGHT - chci vedet vicarrow27x27 Končíte s DPH? Pozor na PROČ a KDY

V poslední době se často setkáváme se situací, kdy jídelny opouštějí režim plátce DPH a stávají se neplátci. V praxi to má několik úskalí, na které je dobré si dát pozor.

Pokud organizace neplní za posledních 12 po sobě jdoucích měsíců obrat nad 1.000.000 CZK, může zažádat o přechod z plátce na neplátce DPH – to je nejčastější případ.

Nebo pokud nemá v rámci posledních po sobě jdoucích 12 měsíců vedlejší příjmy (DČ) opět – méně časté.

V každém případě je třeba při rozhodování zvážit, zda opravdu žádat o změnu z plátce na neplátce, jestli u vás například nepřevažují dodavatelé s DPH. Pak je pro organizaci lepší plátcem zůstat.

V rámci roku je nutné hlídat obrat a DČ a včas zažádat o změnu k určitému datu, nejlépe ke konci měsíce, abyste nemuseli dělat dvě uzávěrky. Pokud zažádáte v dostatečném předstihu, lze si určit datum změny.

Když zažádáte na poslední chvíli a změna nastane uprostřed měsíce, nezbývá nic jiného než uzavírat nadvakrát, jako plátci do daného data a následně ke konci měsíce jako neplátci.

Pozor, i v případě, kdy v žádosti neuvedete datum požadované změny dojde ke zpracování a "spadnutí" na neplátce k datu bez ohledu na konec účtovacího období (konec měsíce).

Pokud potřebujete poradit nebo pomoci, ozvěte se nám.right-title-pink
Tahák vedoucí jídelny

Připravili jsme pro vás přehled důležitých milníků a akcí ve školním stravování. Podívejte se, jestli víte o všem, co se děje a co se od vás kdy chce.

RIGHT - chci vedet vic

right-title-pink
Květnové webináře
si zamilujete!

Zapište si do svého kalendáře termíny následujících webinářů, ať je nezmeškáte.

3.5. - Výpočet záloh
zdarma od 8:30, servisní od 9:30
10.5. - Sledování finanční bilance
servisní od 8:30 a 9:30

Po odvysílání naleznete všechny webináře v archivu, odkud si je budete moci kdykoli pustit.

RIGHT - Objednat

right-title-pink
Vyměňte staré karty
za nové čipy

Je to tady. Jak již dlouho avizujeme, 30.6.2021 z technických důvodů definitivně končíme s výrobou optických karet.

Proto vám, kteří  stále ještě používáte tuto starou metodu identifikace strávníků, doporučujeme výměnu karet za nové, moderní a spolehlivé čipy.

Nenechávejte řešení úplně na poslední chvíli a ozvěte se nám, rádi vám se vším pomůžeme.

right-title-pink
FIRST MINUTE
na letní kurzy

Léto se kvapem blíží a s ním i vámi oblíbené letní kurzy v Plzni.

My se již těšíme, až se s vámi setkáme na již tradičních kurzech Manažerské minimum a Manažerské minimum pro pokročilé či Efektivní využití programů VIS.

do konce května můžete využít slevu 1.000 Kč za včasné přihlášení.

right-title-pink
Jak být profíkem
na programy VIS

Naučte se dokonale využívat s programy VIS pod vedením našich nejzkušenějších a nejtrpělivějších servisních techniků.

Lektoři vám osvětlí důležité operace v programu a společně posunete vaše znalosti minimálně o level výš.

Ať už pracujete ve Stravném nebo Skladu, načekejte na nic a přihlaste se na kurz, na kterém získáte větší sebevědomí, nadhled a jistotu.

RIGHT - Objednat

right-title-pink
Otvírák - IDEÁL
pro školy a školky

Hledáte spolehlivý přístupový a docházkový systém, který bude komunikovat s vašimi čipy a ostatními systémy v jídelně?

Pak už nehledejte, protože jste našli. Náš nový docházkový a přístupový systém zvládne vše, co moderní škola a školka potřebují a v každodenním provozu je jejich nepostradatelným partnerem. 

Systém Otvírák je zde pro to, aby Vám se vším pomohl. Je to nejen spolehlivý, komplexní a variabilní nástroj, který ohlídá všechny průchody. Díky němu také dáte rodičům pocit, že jsou jejich děti ve vaší škole v bezpečí.

RIGHT - chci vedet vic 

Chcete nezávaznou cenovou nabídku? Řekněte si o ni.

RIGHT - další informace

right-title-pink
Májová soutěž

Ještě stihnete zkusit štěstí v dubnové soutěži o roční předplatné Encyklopedie školního stravování. Soutěžit můžete až do 30.4.2021.

A protože se blíží květen, máme pro vás i novou soutěž. Tentokrát hrajeme o tři roční předplatné Webinářů ALL-In.

Stačí, když nám napíšete, proč právě vy byste měli toto předplatné vyhrát. Odpovídat můžete až do 31.5., kdy vybereme tři z vás, kteří získají webináře na rok zdarma.

Tak do toho a hodně štěstí! 
RIGHT - Soutěž

right-title-pink
S novou verzí vás
bude práce bavit!

Jednou z největších vychytávek v nejnovější verzi Skladu je funkce "úklid surovin", která hlídá, jestli je surovina použita v receptuře a sleduje, zda má skladovou kartu.

Pokud něco není v pořádku, program mi to oznámí a já to mohu ihned napravit. Zároveň je zde možné opravit vazby nebo rovnou smazat nepotřebná data. 

Další významnou novinkou je funkce "odpis z příjemek". A tím nekončíme, máme pro jednu úplnou novinku - nákupní seznamy, podporu pro objednávky a příjemky.

Řekněte si o novou verzi a vaše práce se stane zábavou.

RIGHT - Objednat

right-title-pink
Máte dobrou pojistku?

Často od nás slýcháte, že je důležité myslet na prevenci. Co si pod tím ale vůbec představit?

Prevence je soubor služeb, díky kterým chráníte svá data, provoz i sebe.

Naše řešení si můžete představit jako puzzle poskládané na míru vašemu provozu.

Každý puzzlík zde plní svou důležitou roli a chybí-li jeden, je obrázek nedokonalý.

Pod puzzlíky najdete například zálohování do Sejfu, pohotovost, Encyklopedii školního stravování, webináře, náhradní výdej do šuplíku a mnoho dalšího.

Je to komplexní balík, který vám dává jistotu, že budete v klidu i něčekaných situacích.

Jak je na tom vaše puzzle? Máte všechny dílky nebo vám některý chybí? Ozvěte se nám a společně to zjistíme.

footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde