Top - hlava
Top - coJeuNasNoveho

Rok 2019 přinesl už ve své první polovině mnoho novinek.

Kromě nezbytných informací  ke konci školního roku přinášíme v magazínu rekapitulaci toho nejdůležitějsího.

Přejeme pohodové a pestré léto
Eva Feketová a VIStým

BlockBottom445x15
arrowBlue_35x35 Co dělat na konci školního roku

Blíží se léto a s ním čas, kdy je třeba ukončit školní rok i v našem programu Stravné.

Přinášíme Vám několik praktických rad a kroků, které je třeba v tomto období provést.


delim445x26
arrow27x27 Jak spolu zvládneme konec školního roku

V nejbližší dnech posilujeme službu Vzdálené servisní podpory. Bude sloužit více techniků a v prvním červencovém a posledním srpnovém týdnu Vám budeme k dispozici až do 16:00 hodin.

Přesto máme několik tipů, jak ty krizové dny zvládnout co nejlépe:

  • vše, co můžete vyřešit už teď, vyřešte
  • vše, co můžete odložit na pozdější termín, odložte
  • pokud Vám dispečer nabídne odpolední termín, neodmítejte (na ranní termíny můžete čekat i několik dní)
  • nečekejte fronty na technika a zkuste si poradit skoro sami - máme návody na webu a nově i servisní webináře, které Vás častými úskalími provedou.

Za všechny VISáky slibuji, že uděláme všechno, abychom Vám pomohli. Vás, milí zákazníci, prosím o trpělivost a pochopení, pokud Vám nebudeme k dispozici úplně hned.arrow27x27 Máme pro Vás Kačku a FiDa

Nejedná se o žádná zvířátka, ale o Vaše nové superfunkční aplikace.

KAČKA za vás vypočítá kalkulace cen jídel a v současné verzi je pro vás zcela zdarma.

FiDo, neboli Finanční Dohled zase hlídá hospodaření školní jídelny a "štěká", když máte někde nesrovnalost či chybu. Navíc umí uzávěrky, kterým rozumí každá ekonomka.arrow27x27 Tým Expertů jede na plné obrátky

Díky tomu, že aplikaci používáte a ptáte se expertů na to, co Vás zajímá, se nám pěkně plní databáze častých dotazů a metodických příruček. 

Z Týmu expertů se tak stalo místo, kde najdete odpověď na všechny Vaše otázky a trápení. Podívejte!arrow27x27 Stravné není stravným bez Stravy.cz

Strava.cz -  šikovná aplikace, která ulehčuje život všem  vedoucím školních jídelen.

1688 vedoucích školní jídelny se díky Strava.cz  nemusí trápit s  přihláškami a odhláškami jídel.
Více než 451 tisíc uživatelů v celé České republice a na Slovensku si díky Strava.cz objednává jídlo a spravuje svůj účet samo.

Je to zkrátka ideální nástroj pro ty, kteří chtějí mít méně práce a větší přehled, moderní jídelnu a hlavně spokojené strávníky.arrow27x27 Stravné 5 = mílový krok vpřed

Nové či vylepšené funkce nabízejí spoustu nových možností, třeba tisknout sestavy kdykoli v průběhu měsíce i bez uzávěrky, definovat si vzor faktury dle Vašich potřeb, lépe si zkontrolovat říjnové výkazy, posunout kategorie a třídy kdykoli a bez technika nebo přidělit až 3 čipy jednomu strávníkovi. Úplně nově ve Stravném najdete kompletní matriku pro MŠ.

Novinek je celá řada, je jen na Vás, kdy je začnete využívat.arrow27x27 Na kongres ASPOS zcela zdarma

Máme za sebou úspěšný první ročník Kongresu ASPOS. Podívejte se, jak se účastníkům akce líbila.

I Vy můžete jít příště na kongres, a to zcela zdarma.
Jak na to?

Pomozte mám vymyslet jméno pro nového maskota ASPOS - moudrou sovu. Navštivte facebookovou stránku ASPOS  a vymyslete sově jméno. Vybereme-li Váš nápad, budete mít příští rok Kongres ASPOS zcela zdarma.right-title-pink
V září bez chaosu

Výměna vedoucí ŠJ nemusí být Vaší noční můrou. Nechte ji včas proškolit na práci s programy Sklad a Stravné. 2. září pak nebudete ztraceni a začátek školního roku proběhne více v klidu.

Praktický workshop s počítačem Vám zaručí mnohem více znalostí a dovedností než spousta hodin teorie. Ještě máme volná místa, tak neváhejte a pojistěte si svůj klidný spánek.

 

RIGHT - Objednat
right-title-pink
Tipy na ukončení školního roku

Posuny kategorií a tříd, vrácení přeplatků ... - postupy, podle kterých můžete ukončení roku zkusit sami najdete v Poradně na webu VIS.

right-title-pink
Nečekejte na technika,
zkuste to "sami"

Trendy novinka právě zakotvila v přístavu naší technické podpory.

Šikovný nástroj, který Vám pomůže rozlousknout všechny záludné oříšky práce s programy Stravné a Sklad, aniž byste museli volat našim technikům.

RIGHT - Objednat

right-title-pink
Jak Slovensko přežívá
obědy zadarmo?

V roce 2018 byla na Slovensku schválená novela zákona o dotacích, která zásadně mění režim stravování ve školních jídelnách a hned od ledna 2019 se rozjela akce Obědy zadarmo. 

Jak to tak s novou legislativou bývá, nikdo nevěděl přesně, jak ji zavést do praxe, co vlastně jídelny a školy mají dělat, na co mají strávníci nárok.

RIGHT - Celý článek

right-title-pink
Spočítejte si včas zásobu čipů

Doporučujeme to udělat ještě před odchodem na dovolenou. Pokud potřebujete na září další čipy, včas zašlete objednávku, nejlépe přes webový formulář.

Nezapomeňte uvést číslo mobilu nebo e-mail, kam můžeme poslat avízo o odeslání balíčku a také přesný týden doručení.

Důležité je, aby měl na Vaší jídelně kdo zásilku převzít. Balíček lze zaslat i na soukromou adresu. Objednávky, u kterých nebude uveden termín dodání, odešleme v posledním srpnovém týdnu, tj. od 26.8.2019.

V nejvypjatějším období od poloviny srpna do poloviny září bude možné přednostní dodání čipů pouze s expresním příplatkem.

RIGHT - Objednat

footer1
Nechcete-li již dostávat náš magazín, můžete se odhlásit zde